GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12566085
*
nr 1256 6085
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 37
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:36:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:44:32
1
300 kr
20/5 18:29:18
2
Vinnande bud
- Tema
20 maj
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15
-
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:01
-
1016 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:20
-
9096 Vas
Böhmikst glas i lila, slipad dekor. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:55
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:15
-
9159 Vas
Finland. Höjd: 21 cm, silverbeslag
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:39
*
Vas
Läs mer om Retro
nr 1256 6085
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 37
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 20:44:32 | 1 | 300 kr |
20/5 18:29:18 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
20 maj
Retro
PÃ¥ Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15 -
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:01 -
1016 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:20
-
9096 Vas
Böhmikst glas i lila, slipad dekor. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:55 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:15 -
9159 Vas
Finland. Höjd: 21 cm, silverbeslag
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:39